מטעמי בריאות
עמוד הבית אודות סדנאות בישול ארוחות גורמה אוכל מוכן אירועים מתכונים מתכון בהתאמה אישית צור קשר

יתרונות הבישול הצמחוני

פורסם ע"י יעל שראל בתאריך 16/4/2014
יש האומרים: אורח חיים צמחוני המתבסס על בישול צמחוני טומן בחובו איכות חיים, תוחלת חיים ארוכה, השפעה חיובית על המראה שלנו, תחושה חיובית, אנרגטיות, משקל מאוזן, רמת כולסטרול טובה, הקטנת הסיכויים למחלות וזהו רק חלק קטן מהיתרונות הטומן בחובו אורח החיים הבריא. החומרים הכימיים אותם אנו מקבלים מהמזון שלנו מייצרים תהליכים בגופנו המשפרים את בריאותנו, בגופנו מתחוללות אינספור תגובות שתפקידן לאפשר לנו להפיק את המירב מהמזון.
אני אומרת שהסוד הגדול הוא איזון ושפיות. נשמע מוכר וברור, אך לא כך הוא. מאוד קל להיסחף אחר כל מטיף חדש בתחום התזונה ואורח החיים הבריא, אך לעיתים זה גורר אותנו למקומות קיצוניים שאח"כ עם הופעת המטיף/ המחקר החדש מתברר כשגוי. לכן אם נשמור על איזון יהיה יותר קל לשמור על ההרגלים החדשים לאורך זמן. לכן אני מאוד אוהבת את הרעיון של ימים ללא בשר, או לחלופין רק ימים בודדים עם בשר.

גם הבוחרים, וכל אחד מסיבותיו, לעבור לתזונה צמחונית/טבעונית לגמרי, יכולים לעשות זאת ללא קושי. זה בהחלט אפשרי!

במידה ומחליטים לעבור לתזונה צמחונית בלבד, המלצתי הינה לעשות בדיקת דם טרם תחילת השינוי ושוב בדיקות חודש אחרי התחלת השינוי, במקרים רבים תיווכחו בהשלכות הברורות של התזונה על בריאותכם. בהמשך , בהתאם להמלצת הרופא בדקו האם נוצרו חוסרים ב- 12B או ברזל (תופעה שיכולה להתרחש בתזונה טבעונית, אך לא בהכרח).


השבוע הראשון יתכן ובאופן טבעי יכלול מעט הפרעות עיכול, הקדישו את עצמכם למטרה חשובה זו והתחילו לברר אודות מתכונים מתאימים, בררו אודות מסעדות חדשות, השתדלו ליהנות מהתהליך – זהו סוד הצלחתכם! ותרו על המשמעות שייחסתם קודם לכן לבשר (חלקכם נהגתם לחשוב כי ארוחה ללא בשר לא נחשבת לארוחה מלאה, ותרו על הנחה שגויה זו).


אכלו תפריט מגוון על מנת לספק לגוף את כל המרכיבים הבריאותיים החיוניים לבריאות הגוף. הכנסו באתר שלנו לקטגוריית מתכונים ותוכלו ליהנות ממגוון רחב של מתכונים המתבססים על בישול צמחוני, בנוסף תוכלו לפנות להתייעץ עימי, שמי יעל שראל, נטורופתית ושפית בישול בריא כמו כן  מעבירה סדנאות בישול צמחוני על מנת לסייע לכם להשתלב באופן חלק באורח החיים החדש אותו החלטתם לסגל לעצמכם.אני פה לעזור לכם בחלק המעשי של המסע הזה – אם במתכונים, אם בסדנאות בישול, אם באוכל מוכן הביתה על מנת לאפשר לכם נוחיות וקלות בהטמעת השינוי בחייכם!

 
לפרטים נוספים אודות סדנאות בישול צמחוני הקליקו כאן.

לתפריט אוכל מוכן הקליקו כאן.

מאמרים  |  סדנאות בישול | לקוחות ממליצים  | סדנאות בישול צמחוניות | סדנאות בישול טבעוניות | סדנאות בישול ללא סוכר | אוכל מוכן לחגים