מטעמי בריאות
עמוד הבית אודות סדנאות בישול ארוחות גורמה אוכל מוכן אירועים מתכונים מתכון בהתאמה אישית צור קשר

טיפים לאירוח מושלם

פורסם ע"י MBFOOD בתאריך 19/12/2011

בין אם אתם נמנים בין אוכלוסית האנשים אשר אוהבת לארח ובין אם לא בשלב זה או אחר גם אתם תמצאו עצמכם מזמינים אורחים אל ביתכם מחפשים מתכונים לארוחה מושקעת או לאירוח של קפה ועוגה.

בכתבה שלפניכם אנו מעלים רעיונות נהדרים לאירוח מושלם אשר יהפכו את האירוח לקל יותר וגם למיוחד יותר.

מטלת האירוח יכולה בהחלט להיות חוויה, תלוי באופן ההתבוננות שלנו על הדברים.. אלו שאוהבים לבשל יהנו לשהות במטבח ולשקוד על מתכונים מעניינים שיגרמו לאורחים להחמיא ללא הפסקה ואחרים אשר פחות מתחברים לנושא הבישול יוכלו בהחלט להרשים את אורחיהם עם קייטרינג לאירועים בבית.

ללא קשר לעובדת כוונתכם לבשל אות להזמין קייטרינג לאירועים בבית, תתמודדו עם משימות ארגון הכרוכות באירוח בביתכם. על מנת לארגן את ההכנות לאירוח באופן יעיל וקל אמצו את הטיפים הבאים אשר יהפכו את משימת האירוח לקלה ביותר!

חלוקת משימות מבעוד מועד-

על מנת שהאירוח יעבור חלק ועם כמה שפחות נטל על כתפיכם האצילו סמכויות.. לאחות הטילו את משימת פינוי הכלים, לבן הבכור את משימת ההגשה וכיו"ב. באופן כזה תראו איך הדברים מתבצעים באופן ברור מבלי שרק המארח/ת/ים מתרוצצים ללא הרף.

כולם מבשלים!

מעבר לחלוקת משימות באשר לארגון האירוח הפכו את האירוח ל"קרב סכינים" (תוכנית הטלוויזיה במסגרתה שפים ידועים התחרו בבישולי מנות מיוחדות בזמנים מוקצבים), אז אמנם כאן אין סטופר אך בכל זאת תהיה כאן תחרות.. אל תתביישו לאפשר למתארחים להגיע עם מנת הדגל שלהם, כיום זה מאוד נפוץ שמתארחים נוטלים חלק בחווית הבישול, זוג אחד מביא עימו סלט, האחר תפוחי אדמה מבושלים או עוגה, כאשר כל אחד יהיה מעוניין שהמנה שלו תקצור את מירב המחמאות.

 

טיפים לאירוח

 

 

קייטרינג לאירועים בבית

אם אתם מתעקשים על אירוח עצמאי ללא שיתוף משימות הבישול עם אורחיכם תוכלו להעזר בתוספות של אוכל לאירוח, השפית יעל שראל מספקת שירותי בישול אוכל מוכן היישר מהתנור והיישר אל ביתכם במחירים אטרקטיביים, תוכלו לעשות שימוש בשירותיה כהשלמה של האוכל המבושל על ידכם או לעשות שימוש בשירותיה כבישול עיקרי עם השלמות שלכם, תלוי בהעדפות ובלוח הזמנים שלכם!

תכננו את המנות

חשוב לבנות תמהיל מנצח ונבון, שלא כל המנות ידרשו חימום לפני הגשה, חלק מהמנות יוגשו בטמפרטורת חדר ואחרות לאחר חימום, אם כל המנות יזדקקו לחימום מראש יווצר לכם פקק על התנור ולחץ במטבח לכן תכננו בתבונה את סוגי המנות. צרו במטבח מעין תחנות עבודה שיאפשרו סדר במהלך הוצאת המנות. אם אתם מתלבטים באשר לבקיאותכם בנוגע למנות אשר תתאמנה אחת לשנייה תוכלו בהחלט להשתלב במסגרת של סדנאות בישול ולהעמיק את הידע שלכם בנושא.

תכננו את הפינוי

מעבר לחלוקת התפקידים באשר למי מגיש ומי מפנה חשוב שהמטבח יהיה ערוך לפינוי יעיל של המאכלים ושל הכלים, דאגו מבעוד מועד לכלים לאחסון כל מנה, שקלו אירוח בכלים חד פעמיים מה שיחסוך לכם פינוי והדחת כלים.

גישה רגועה

כשהמארח רגוע האווירה רגועה ולכן שמרו על קור רוח, אין סיבה אמיתית להלחץ, המתארחים הם אנשים מקורבים ברוב המקרים ולא ישפטו אתכם אם המנות לא מוגשות על השנייה או אם יש מעט לכלוך על הרצפת פרקט..

 

מאמרים  |  סדנאות בישול | לקוחות ממליצים  | סדנאות בישול צמחוניות | סדנאות בישול טבעוניות | סדנאות בישול ללא סוכר | אוכל מוכן לחגים